Sbírka Lenka Česneková

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc se zajištěním finančního daru na elektrický vozík, který potřebuje ke svému životu Lenka Česneková. Lenka je moje spolužačka ze střední školy a tato sbírka je pro mě více osobní, než jiné aktivity naší neziskové organizace.

Lenka trpí již mnoho let spinoceleberální ataxií (nemoc, jež má podobné příznaky jako roztroušená skleróza), která jí byla diagnostikována po porodu dnes již dospělého syna. Zpočátku nemoc postupovala velmi pomalu, pozvolna. Ale v roce 2009 prodělala Lenka ataku, která ji upoutala na vozík. Tehdy „jen nechodila“, nemoc ovšem postupuje. V loňském roce došlo u Lenky ke zhoršení mluvy. Letos jí nemoc zasáhla i pohyb rukou. Nyní jí docházejí síly na to, aby se sama pohybovala na mechanickém vozíku. Omezená hybnost rukou jí značně limituje. Velmi jí pomůže elektrický vozík, který je lehký, se snadnou manipulací. Pro Lenku to znamená, že jí padne jako třeba nějaký pohodlný kousek oblečení. Je to běžná součást jejího každodenního života. Pomozte jí ho prosím zkvalitnit.

Vozík, který by Lence vyhovoval, stojí 64 735 Kč. Více informací o vozíku zde: http://www.flexithrone.cz/#…   „Babičku teď bolí hodně ruce, potřebuje vozík, který ji bude vozit venku, ale i po domě, kde bydlí. „ (Magdalénka, vnučka)

Speciální poděkování patří našemu patronovi Petru Šilarovi, předsedovi senátorského Klubu KDU-ČSL Senátu Parlamentu ČR

Budu rád, když Lence jakkoliv pomůžete přispět na pomůcku, bez které se Lenka neobejde. Pro Lenku jsou to její nohy a v současné době i ruce. 


Děkuji

Petr Nováček

předseda, organizátor sbírky, spolužák, kamarádJak můžete pomoci?

  • Nejlepší je poslat dar převodem na účet, který je pro tuto sbírku určen. Je vedený společností Helpanta, z.s. u ERA banky, číslo účtu 77366750/0300.Do zprávy pro příjemce uveďte „Lenka“.
  • Přímo Lence na účet
  • Hotovostí u nás na Otmarově ulici nebo opět přímo Lence
  • Pozn.: pro ty z vás, kteří budou uplatňovat odpočet z daňového základu (i zaměstnanci – viz dále), doporučuji provést platbu přes naší neziskovou organizaci.


Jak odpočíst dar ze základu daně?

Poskytnutím tohoto daru, si můžete snížit základ daně. A to až 15% ze základu daně.

Firmy tyto pravidla většinou znají, tak zde popisuji stručně, jak to může udělat i zaměstnanec.

Má to ale svá pravidla. Jakožto fyzická osoba si můžete dar odečíst v případě, že hodnota tohoto daru byla alespoň 1000 Kč, hodnota daru byla více než 2 % vašeho základu daně. Stačí přitom splnit jednu z podmínek.

Poté si smíte odečíst dar do výše 15 % základu daně. V případě, že jste darovali dar jako manželé ze společného majetku, máte na výběr ze dvou možností. Buď si dar odečte jeden z vás plnou měrou, nebo oba dva v poměru, na kterém se domluvíte. Neplatí, že byste si museli oba odečíst stejnou částku.

https://www.mesec.cz/…zaklad-dane/

https://www.penize.cz/…me-jak-na-to


Co k tomu potřebujete?

  • Stáhnout si vzor Darovací smlouvy + přílohu Popis vozíku
  • Vyplnit, podepsat a zaslat zpět na adresu Helpanta z,s., Otmarova 185, 674 01 Třebíč nebo elektronicky podepsanou na e-mail helpanta@helpanta.cz
  • Poslat částku, kterou jste uvedli ve smlouvě